Oxybrazja to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry ze szczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych, które poprawiają elastyczność skóry i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologiczna jest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Jest to nowoczesny zabieg który ma na celu m.in.  usunięcie zrogowaciałego naskórka. Poprzez usuwanie warstw rogowych naskórka pobudzany zostaje proces naskórkowania, czyli gojenia. Poprzez regularne zabiegi oxybrazji , pobudzamy syntezę  włókien kolagenowych i elastycznych przez co stymulujemy skórę do przebudowy  i dzięki temu uzyskujemy efekt anty aging. (zwiększenie elastyczności skóry, spłycenie powierzchownych zmarszczek).

Ponad to, dzięki oxybrazji redukujemy ilość zaskórników , zmniejszamy wydzielanie sebum , przez co  następuje poprawa jakości stanu skóry, wyrównanie kolorytu oraz jej struktury .

Oxybrazja bardzo dobrze działa na skórę trądzikową oraz problematyczną, poprzez redukcję zaskórników i  łojotoku  oraz zniszczenie środowiska bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes,które powodują zmiany trądzikowe.

W zabiegu Oxybrazji wykorzystana zostaje również terapia zimnem,, ponieważ tlen w podciśnieniu daje efekt ochładzania skóry. Terapia zimnem wykorzystywana jest m.in. w zmniejszeniu odczuwania bólu , zmniejszenie napięcia mięśniowego, obkurczenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie obrzęku uszkodzonych tkanek.

Oxybrazja dotlenia skórę, poprawia krążenie krwi ,wspomaga mechanizmy odpornościowe, zmniejsza obrzęki oraz przyspiesza gojenie się ran.

Zabieg można wykonać w serii ( terapia anty akne, anty anging) jak i jednorazowo jako zabieg bankietowy   na dzień przed tzw  .’Wielkim wyjściem’.

Polecam stosowanie oxybrazji  jako samodzielnego zabiegu lub w połączeniu z innymi zabiegami, które będą działały synergistycznie ,przez co efekty zabiegu będą jeszcze lepsze.

W moim gabinecie przy zabiegach oxybrazji zazwyczaj stosuję również  infuzję tlenową, która ma na celu rozprowadzenie specjalnych kosmeceutyków na skórę, przy pomocy tlenu pod odpowiednim podciśnieniem.

EFEKTY PO ZASTOSOWANIU OXYBRAZJI:

– Stabilizacja  pracy gruczołów łojowych

 • Stabilizacja  pracy gruczołów łojowych
 • Dotlenienie naskórka
 • Zmniejszenie rogowacenia naskórka
 • Spłycenie drobnych blin potrądzikowych i zmarszczek
 • Zmniejszenie plam pigmentacyjnych
 • Wzmocnienie naczyń krwionośnych
 • Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny
 • Likwidacja objawów łuszczycy
 • Mikromasaż pobudzający metabolizm komórek
 • Wygładzenie skóry
 • Poprawa elastyczności skóry
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Zmniejszenie stanów zapalnych w trądziku różowatym i pospolitym
 • Likwidacja objawów łuszczycy
 • Podniesienie efektywności stosowanych preparatów kosmetycznych

PYTANIA I ODPOWIEDZI.

1. Kto może poddać się zabiegowi?

Zabiegowi może się poddać każdy, nawet osoby nastoletnie, kobiety w ciąży, kobiety w okresie laktacji, osoby z niemal wszystkimi problemami skórnymi, o ile nie ma przeciwwskazań wymienionych w kolejnym punkcie.

2. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Oxybrazja jest zabiegiem zimnym, dlatego nie należy jej wykonywać u osób przeziębionych, cierpiących na zapalenie zatok, o ile zabieg wykonywany jest na twarzy. Innymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: zakażenia bakteryjne skóry np. liszajec zakaźny, zakażenia wirusowe skóry np. brodawki, opryszczka, zakażenia grzybicze skóry, nowotwory skóry, znamiona barwnikowe.

3. Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry z wyszczególnieniem skóry naczyniowej, wrażliwej, trądzikowej. Idealny dla cer dojrzałych z widocznymi zmianami związanymi z wiekiem. Polecany dla osób z łuszczycą. Zalecany jako S.O.S. dla skóry alergicznej.

4. Jakie są efekty po zabiegu?

Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odświeżona, nawilżona, wygładzona i dotleniona.  Zmarszczki spłycają się. U osób palących widoczne jest natychmiastowe rozjaśnienie i rozświetlenie skóry.

5. Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Zabieg jest bardzo przyjemny, bezbolesny i relaksujący. Doskonale odświeża skórę i duszę.

6. Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bardzo przyjemny.  Można go wykonywać nawet u kobiet w ciąży, kobiet w okresie laktacji oraz u nastolatków.

7. Czy po zabiegu można się opalać?

Tak, nie ma przeciwwskazań dotyczących opalania. Można się opalać pod warunkiem, że zabieg oxybrazji został wykonany delikatnie, bez intensywnego złuszczania warstwy rogowej.